Πολλά γκολ & εκπλήξεις στο κύπελλο ΕΠΣΚ

Η αυλαία του κυπέλλου ΕΠΣΚ άνοιξε σήμερα με μία μεγάλη έκπληξη & πολλά γκολ.

Η αυλαία του κυπέλλου ΕΠΣΚ άνοιξε σήμερα με μία μεγάλη έκπληξη & πολλά γκολ. Σήμερα το απόγευμα πραγματοποιήθηκε η πρώτη δόση, με την διεξαγωγή τεσσάρων αγώνων νοκ-άουτ της Α΄φάσης του κυπέλλου ΕΠΣΚ. Η μεγάλη έκπληξη έγινε στο γήπεδο Νυμφών, όπου ο φιλοξενούμενος Μέγας Αλέξανδρος (ομάδα της Α κατηγορίας) νίκησε 0-3 τον τοπικό Αχιλλέα (ομάδα Α1 ΕΠΣΚ) και τον έβγαλε εκτός κυπέλλου. Εκτός του ΜΕΓΑΛΟΥ την πρόκριση για την επόμενη φάση πήραν άνετα η ΑΕ Λευκίμμης 1-4 τους Παξούς & ο Θιναλιακός 8-0 την Θύελλα, ενώ ο Κάβος λυτρώθηκε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης, επικρατώντας 2-1 του Αστέρα Μωραϊτίκων.

Τα αποτελέσματα

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
 Θιναλιακός
– Θύελλα 8-0

Αχιλλέας Νυμφών-Μ. Αλέξανδρος 0-3

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Κάβος – Αστέρας Μωραϊτίκων 2-1 στην παράταση (καν.αγώνας 1-1)

Βολίδα – ΑΟ Κασσιώπη (αναβολή)

ΑΟ Παξοί – ΑΕ Λευκίμμης 1-4

Οι αγώνες κυπέλλου που ακολουθούν

Κάντε click να δείτε το άρθρο απ’ ευθείας από την πηγή του: Πολλά γκολ & εκπλήξεις στο κύπελλο ΕΠΣΚ